سقوط دوباره طلا در روزهای آتی

20 مرداد 1400 ساعت: 15:11:05
منبع : آهن آتیه
در روز جمعه هفته گذشته قیمت طلا شاهد یکی از شدید ترین سقوط های خود طی چند ماه اخیر بود. پس از آن نیز روند نزولی طلا متوقف نشده و همچنان ادامه پیدا کرد.
طلا پیش از سقوط شدید خود در روز جمعه توانسته بود به بالاتر از 1834 دلار نیز برسد و تا به امروز بیش از 100 دلار کاهش یافته است.
کارشناسان بر این باورند که در کوتاه مدت طلا همچنان در معرض سقوط های بیشتر قرار داشته و می تواند به کف قیمتی 1700 دلار برسد.
مهم ترین عامل ضعف طلا در حال حاضر را می توان قدرتمند شدن ارزش شاخص دلار دانست. همراه با بهبود داده های کلان اقتصادی ایالات متحده، ارزش شاخص دلار همچنان در حال افزایش بوده و به طور سنتی باعث کاهش هرچه بیشتر قیمت طلا می شود.
در این میان انتظار می رود که در روز های آینده فدرال رزرو نسبت به تغییر سیاست های خود و افزایش نرخ بهره اظهاراتی داشته باشد و در نتیجه آن قیمت طلا یک سقوط بیشتر را تجربه کند.
طبق نظر کارشناسان محدوده جدید قیمت طلا 1675 تا 1750 دلار است. طلا در عدد 1750 دلار دارای یک مقاومت بسیار شدید بوده و 1675 دلار حمایت کلیدی فلز زرد به شمار می رود.
در حال حاضر هر اونس طلای جهانی در عدد 1733 دلار قرار دارد که نسبت به روز گذشته کمی بیشتر از 4 دلار رشد داشته است. امروز قرار است داده های مربوط به قیمت مصرف کنندگان منتشر شود که می تواند تاثیر زیادی بر روی قیمت طلا داشته باشد.
شاخص قیمت مصرف کننده یکی از داده های بسیار مهم اقتصادی به شمار می رود چراکه به وسیله ان میزان افزایش تورم را محاسبه می کنند و می تواند تاثیر بسیاری بر روی قیمت طلا و ارزش دلار داشته باشد.