دلار همچنان در مسیر صعودی

6 شهریور 1400 ساعت: 12:47:26
منبع : آهن آتیه
به گزارش فولاد مهر آتیه ساز و برگرفته از سایت طلا طی هفته های اخیر قیمت دلار در مسیر صعودی قرار گرفته است و در روز های گذشته توانست از مرز 28 هزار تومان نیز عبور کند. با این روند دلار، قیمت طلا و سکه نیز افزایش قابل توجهی پیدا کرده است

روزنامه کیهان در سیگنال کاهشی دلار می نویسد دلار این هفته کاهشی می گردد و مرز صعود و اصلاح كلوز بالا يا پايين 28500 خواهد بود. صالح آبادي احتمالا فردا يكشنبه 7 شهریور 1400 بعنوان رئیس کل بانک مرکزی منصوب گشته و تکلیف دلار مشخص خواهد شد.
این سیگنال در حالی بیان می گردد که طالبان با تعطیلی بانک های افغانستان تا جمعه 12 شهریور 1400 دلار هرات را به کانال 28 فرستاد تا دلار تهران به عدد 28240 برسد.
نوسان‌گیران در فاصله انتقال دولت و انتخاب وزرا، با جوسازی پیرامون اخبار مختلف، میزان خریدها را افزایش دادند. زمانی که بازارساز نرخ خود را به دلار بازار آزاد نزدیک می کند، به معنای آنست که قصد دارد از قیمت‌های بالا عرضه خود را کلید بزند و نوسان‌گیران را دچار ضرر کند. زمانی که دلار صرافی‌ های بانکی افزایش پیدا می کند، تقاضای کاذب نیز از بازار خارج می شود.اگر درهم در کانال 7700 نوسان کند دلار را افزایشی نگه خواهد داشت، دلار در معاملات پشت خطی دیشب با فشار خرید مواجه شد و تا عدد 28240 پیش رفت که می تواند روند دلار امروز را تحت تاثیر قرار دهد. احتمال دارد که ابتدای امروز، دلار افزایشی گردد و پس از آن، باید دید که عرضه بازارساز در چه سطحی خواهد بود.
در صورتی که بازار امروز عرضه خود را افزایش دهد، دلار بار دیگر کاهشی خواهد شد. کانال 28 برای بازارساز اهمیت زیادی دارد و به راحتی اجازه تثبیت آن را نخواهد داد.
در صورتی که دلار از کانال 28 عبور کند، ممکن است خریداران جدیدی وارد بازار شوند و نوسانات بیشتری را به بازار تحمیل کنند و آنرا به محدوده 28500 تا 28800 برسانند.