تایم لپس ساخت یک سازه با ورق های فولادی

15 فروردین 1400 ساعت: 23:45:16
منبع : آهن آتیه

ورق فولادی در حقیقت یک نوع ورق فلزی با سطح کاملا مسطح است.
 این ورقه فولادی معمولا از نورد های گرم و یا پیلت تهیه می شوند. یکی از مزیت های بزرگی که می توان برای ورق های فولادی ذکر کرد، امکان کلاف شدن و رول شدن آن است که به همین صورت نیز به کارخانه ها ارائه می شود و نسبت به ورقه های برشی و تکه ای طرفدار بیشتری دارد.
ورق های فولادی انواع مختلفی دارند که بر اساس روشی که تهیه و تولید می شوند و مواد خامی که برای تولید آن ها مورد استفاده قرار می گیرد، نام گذاری می شوند.
ورقه فولادی امروزه بر اساس استاندارد کشورهای آلمان، آمریکا و روسیه تهیه و عرضه می شوند که در ادامه به آن اشاره شده است:  نخست استاندارد DIN آلمان است که در واقع متداول ترین استاندارد برای ورق فولادی در کشور ایران به شمار می رود. دوم استاندارد ASTM آمریکا و در نهایت نیز استاندار روسیه که کم تر از دو استاندارد قبلی برای تولید ورقه های فولادی مورد استفاده قرار می گیرد. ورقه های فولادی درصد کربن متفاوتی دارند که همین امر سبب شده است تا خواص متفاوتی داشته باشند و نام گذاری مخصوصی به آن ها تعلق گیرد.
ورق های گرم (سیاه)، ورق های سرد (روغنی)، سفید (گالوانیزه)، رنگی، اسید شوئی، ورق کرکره، تین پلیت و ورق قلع اندود، انواع مختلف ورق های فولادی نیز می باشند که مورد استفاده در سازه های مختلف، با کاربری های متفاوت می گردند.