فرآیند تولید فولاد ضد زنگ در کارخانه

15 فروردین 1400 ساعت: 23:45:59
منبع : آهن آتیه

.
فولاد ضد زنگ یا استنلس استیل (Stainless Steel) به فولاد هایی با مقدار عناصر آلیاژی بالا گفته می‌شود که توانایی مقاومت به خوردگی در اتمسفر های خورنده و دما های بالا را داشته باشند. فولاد های ضد زنگ معمولی حاوی حداقل ۱۱ درصد کروم هستند که عامل اصلی مقاومت به خوردگی آن هاست. علاوه بر کروم، عناصرشیمیایی دیگری نیز در ترکیب فولاد های ضدزنگ بکارمی روند که از آن جمله می توان به مولیبدن، نیکل اشاره نمود. نیکل عمدتا موجبات انعطاف پذیری و فرم پذیری را در فولاد ضدزنگ باعث می گردد. اضافه کردن نیکل به فولاد های زنگ نزن مقاومت به خوردگی را در محیط‌ های خنثی یا اکسید کننده ضعیف افزایش می‌بخشد، اما قیمت آن ‌ها را نیز افزایش می‌دهد. هم‌چنین مقدارکافی نیکل قابلیت انعطاف ‌پذیری و شکل‌ پذیری فولاد ها را افزایش می‌دهد زیرا امکان نگهداری آستینت (FCC) در دمای محیط را فراهم می‌کند.
مصارف فولاد ضد زنگ بسیار است. ما در زندگی روزانه ی خود با صد ها جنس سر و کار داریم که همه از فولاد زنگ نزن، ساخـته شده اند. مانند: چاقو، دستگیره ی در، سر چوگان گلف، لوازم برقی، وسایل ماهی گیری و بسیاری از چیزهای دیگر. فولاد ضد زنگ بسیار خوب صـیقل می خورد و براق می شود. از این رو، می توان از آن به جای آینه و نورافکن نیز استفاده کرد. در جایی که آینه شیشه ای، در معرض شکستن باشد به جایش فولاد ضد زنگ را هم چون آینه، قرار می دهند.
 این نوع فولاد در برابر زنگ زدگی و خوردگی بسیار مقاوم است و می‌تواند سال ‌ها بدون خوردگی و زنگ زدگی باقی بماند. در واقع این موضوع که فولاد ضد زنگ، زنگ نمی‌‌زند یک تصور نادرستی است. این برداشت ناصحیح برخی موارد منجر به مشاجرات و حتی تعقیب قانونی بین کارفرمایان و پیمانکاران می‌شود. فولاد های ضد زنگ فقط در شرایطی خاص نظیر محیط‌ های غیرآلوده و آب شیرین یا آب دریا (به صورت جاری) بدون زنگ باقی می‌مانند. در هوای مرطوب دریایی یا در داخل آب ساکن (راکد) فولاد ضد زنگ نوع 304 زنگ می‌زند، و اغلب به صورت موضعی دچار خوردگی حفره‌ای می‌گردد. به طور کلی ماهیت محیط و ترکیب شیمایی فولاد هر دو در تشکیل زنگ و خوردگی حفره‌ای فولاد ضد زنگ نقش تعیین کننده‌ای دارند.