صنعت فولاد با رکورد شکنی به استقبال اردیبهشت ماه رفت

4 اردیبهشت 1400 ساعت: 18:30:36
منبع : آهن آتیه


در حالی که روز ۳۱ فروردین ماه ۱۴۰۰ به دقایق پایانی نزدیک می شد فولاد مبارکه  با تولید ۷۰۰ هزار و ۲۱۵ تن فولاد خام، رکوردی جدید در صنعت فولاد ایران به ثبت رساند.

برای اولین بار در صنعت فولاد ایران رکورد ماهانه تولید یک شرکت در کشور به رقم ۷۰۰ هزار و ۲۱۵ تن رسید و این بار نیز فولاد مبارکه اصفهان غول فولادسازی ایران و خاورمیانه موفق به ثبت این رکورد شد.

هدف گذاری صنعت فولاد برای تولید ۷/۲ میلیون تنی

غلامرضا سلیمی، مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری فولاد مبارکه در این باره بیان کرد: در سال ۱۴۰۰ برنامه تولید ۷ میلیون و ۵۰ هزار تن را در دستور کار قرار داده ایم اما به این مقدار اکتفا نمی کنیم چرا که هدف اصلی ما تولید ۷.۲ میلیون تن است.

این مقام مسئول در فولاد مبارکه همچنین ثبت رکورد در واحد گاززدایی، رکورد تعداد ذوب، بهبود کیفیت و کاهش ضایعات را از دیگر دستاوردهای این شرکت برشمرد و اظهار کرد: این رکوردها در حالی ثبت شد که بزرگ ترین فولادساز کشور با چالش‌هایی همچون تحریم‌، بیماری کرونا و محدودیت‌های انرژی و مواد اولیه مواجه بود اما با استفاده از تمام ظرفیت‌های شرکت و افزایش بهره‌وری نیروی انسانی، مدیریتِ توقفات و تغییرات اساسی خطوط تولید، توانستیم این رکوردهای ارزشمند را در سال گذشته برای فولاد مبارکه به ثبت برسانیم.