افزایش مصرف محصولات فولادی در ایران در اولین ماه بهار

17 حرداد 1400 ساعت: 15:02:16
منبع : آهن آتیه
 
بنا به اعلام بزرگ ترین تشکل تولیدکنندگان فولاد کشور، مصرف محصولات فولادی در ایران طی اولین ماه بهار ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال ۹۹، ۸ درصد افزایش داشته است.
به گزارش فولاد مهر آتیه ساز، تازه ترین گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران حکایت از آن دارد که در فروردین ماه سالجاری، یک میلیون و ۵۲۱ هزار تن انواع محصولات فولادی (تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی، انواع ورق و غیره) در کشور مصرف شده و این در حالیست که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، یک میلیون و ۴۱۰ هزار تن بود.
علاوه بر این طی ماه فروردین امسال، ۲ میلیون و ۲۳۹ هزار تن شمش فولادی (اسلب، بیلت و بلوم) در کشور مصرف شد که در مقایسه با میزان مصرف مدت مشابه سال گذشته (۲ میلیون و ۱۰۱ هزار تن)، حاکی از رشد ۷ درصدی است
افزایش مصرف آهن اسفنجی
میزان مصرف آهن اسفنجی نیز طی نخستین ماه ۱۴۰۰ با ۱۳ درصد افزایش، به ۲ میلیون و ۹۵۶ هزار تن رسید. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۲ میلیون و ۶۰۶ هزار تن بود.
در تحولی دیگر بنا به اعلام روابط عمومی بورس کالای ایران، تالار محصولات صنعتی و معدنی این بازار امروز دوشنبه ۱۰ خرداد ماه میزبان عرضه ۱۵۰ هزار و ۱۰ تن ورق گرم، قلع اندود، رنگی و سرد در گروه فولاد است.یک هزار و ۴۲۰ تن مس مفتول، ۸۰ تن مس کاتد و ۲۰ کیلوگرم شمش طلا نیز در تالار مذکور عرضه می شود.
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران نیز عرضه ۶۲ هزار و ۳۳۹ تن مواد پلیمری، قیر، وکیوم باتوم، روغن پایه، لوب کات و گوگرد را تجربه می کند.تالار صادراتی بورس کالای ایران نیز در این روز شاهد عرضه ۲۴ هزار و ۴۸۲ تن قیر، اسلاک واکس سنگین و گوگرد گرانوله است.بازار فرعی بورس کالای ایران هم میزبان عرضه ۶۲ تن ضایعات فلزی و ۳۰۰ تن قراضه فولاد است.