حمایت فولاد خوزستان از صنایع کوچک

7 تیر 1400 ساعت: 14:35:47
منبع : آهن آتیه
سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان انتظار دارد حمایت های فولاد خوزستان از صنایع کوچک ادامه دار باشد؛ چراکه به اعتقاد این مجموعه، فعالیت صنایع کوچک موجب ایجاد اشتغال، توسعه سرمایه گذاری و همچنین تامین امنیت استان خوزستان می شود.
به گزارش فولاد مهر آتیه ساز، شرکت فولاد خوزستان یکی از واحدهای صنعتی بزرگ استان بوده که با تولید ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تن فولاد رتبه دوم کشور را در این صنعت دارد. این مجموعه همواره از صنایع کوچک حمایت کرده است. بنا به گفته امیرحسین نظری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان، شرکت فولاد خوزستان همواره در مسیر ارزش افزوده حرکت می کند.
نظری در دیدار با اعضای صنایع کوچک به این موضوع اشاره کرد که به منظور آشنایی بیشتر این صنایع با نیازمندی های فولاد و ایجاد فرصت برابر برای صنایع فعال، بهتر است جلسه های ماهانه یا فصلی با مدیر عاملان شرکت های صنعتی و فعالان تجهیزات با فولاد خوزستان برگزار شود.
فولاد خوزستان در میان صنایع کوچک جایگاه مناسبی دارد. اولویت تامین از داخل استان، پرداخت های به موقع و سرمایه گذاری مستقیم از جمله موارد دلگرم کننده صنایع کوچک است که از طرف فولاد خوزستان مورد توجه قرار می گیرد. صنایع کوچک و بخش های صنعتی خوزستان به منظور دلگرمی بیشتر از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان انتظار صدور جواز تاسیس و بهره برداری های واحدهای مربوط به تامین نیازهای صنایع بزرگ مانند فولاد خوزستان را دارند.
از طرفی این بخش ها خواهان مشخص کردن تجهیزات وارداتی فولاد خوزستان به منظور تهیه و تولید آن ها در داخل هستند. زیرا که صنایع کوچک استان خوزستان آمادگی سرمایه گذاری مستقیم در جهت ساخت و تولید انبوه تجهیزات را دارند. در واقع این اتفاق علاوه بر اشتغال زایی، باعث حفظ سرمایه استان هم می شود.
ظرفیت استان خوزستان در تامین تجهیزات مورد نیاز صنایع
با توجه به گفته علی چنگیزی، عضو هیئت مدیره انجمن فلزی خوزستان، انتظارات بر ساخت قطعات صنعتی با بهره گیری بیشتر از منابع استان است؛ چراکه خوزستان ظرفیت مناسبی را برای تامین نیازهای صنایع خود دارد.
همچنین صنایع کوچک استان از مدیران فولاد خوزستان انتظار دارند که در قراردادهای منعقد شده با آن ها نسبت به انجام فعالیت و تولید محصول مورد نظر در داخل استان اطمینان پیدا کنند. به علاوه انتظار می رود مدیران فولاد به موضوع ورق های مورد نیاز شهرک های صنعتی و هزینه های بالای تامین آن از تهران توجه کرده و شرایطی را برای اختصاص سهمیه نوردکاران داخلی استان به صنایع داخلی فراهم کنند.
انجمن صنایع کوچک با توجه به شرایط تورم و افزایش نقدینگی، درخواست افزایش سقف معاملات از ۶۰۰ میلیون تومان به ۳ میلیارد تومان را هم دارد.